Intelligence Business Solutions
ul. Barska 15/8, 37-700 Przemyśl

Blog

img
LICZY SIĘ WYNIK, ZYSK, EFEKTY
13/10/2018r. 22:08
Wielu z was zadaje mi pytanie. jaka branża obecnie przynosi największe zyski. Przedsiębiorco, otóż odpowiadam - Twoja, jeśli masz firmę i założyłeś ją ponieważ właśnie taki towar, czy usługę chciałeś sprzedawać to znaczy, ze właśnie ta branża osiągnie sukces.

Wszystko zależy od Ciebie. Najważnieszy w firmie jest "marketing". To właśnie marketing sprowadzi do Twojej firmy więcej klientów, a im więcej klientów, tym wyższe zyski. Prawda jest taka, że im lepszy masz marketing, tym sprzedaż jest prostsza. Często sugeruję moim klientom, co najlepiej w danym momencie trzeba zrobić, że bez zaangażowania w marketing, biznes nie osiągnie zysku, niestety nie każdy bierze to pod uwagę, ale narzekać, że biznes nie idzie to już łatwiejsze.

Żyjemy w czasach cyfryzacji, tzw. era internetu, Wykorzystajcie to, najlepsze w marketingu internetowym jest fakt, że naprawdę niewiele kosztuje, a nawet często pewne narzędzia są poprostu za darmo. FB daje możliwość niesamowicie dużego zasiegu w kierunku klientów. Profesjonalnie prowadzony FUN PAGE, przyciaga obserwatorów. Niestety, Wasi potencjalni klienci, nie obserwują tylko FUN PAGE ale także prywatne Wasze konta, dlatego warto zastanowić się co się udostępnia....będąc przedsiebiorcą pamiętajcie, że Wasi potencjalni klienci nie koniecznie muszą wiedzieć jak wyglądacie w bieliźnie...to naprawdę razi. Chcesz zarabiać "MYŚL".

Jeżeli dość często korzystacie z internetu, to zgodzicie się ze mną, że dzisiaj rządzą nim cztery firmy: Google, Youtube (który należy do Google), Facebook oraz iTunes. Dzisiaj sami możecie sobie stworzyć medium, za pomocą którego będziecie na ekranie tysięcy komputerów, laptopów, smartfonów, tabletów. A jeśli prawidłowo stworzycie przekaz to Wasze info dotrze do tych , którzy są zainteresowani dokładnie tym co robicie. YOU TUBA, GOOGLE czy FACEBOOK szukają materiałów, którymi interesują się ludzie, lajkują, udostęniają , najczęściej odwiedzane wykorzystuja do różnego rodzaju reklam. Dzisiaj za pomocą smartfona i prostego mikrofonu jesteście w stanie nagrać takie video, jakie 10 lat temu nagrywało się sprzętem dostępnym tylko w największych wytwórniach filmowych na świecie!.Wykorzystajcie to. Opowiadajcie o Swojej pracy, Zasięg będzie ogromny jeśli tylko będziesz chciał.

Każdy z Was powienien chcieć stworzyć firmę, własna działalność... ummm... jak to brzmi jak samozatrudnienie nic więcej, firma to coś znacznie większego. Chcecie żyć godnie z zysków własnej firmy to zacznijcie od najważniejszych elementów marketingowych. Logo ( nie musiszcie go sami stworzyć, wystarczy zlecieć firmie projekt, kosztuje dokładnie 29 zł), wizytówki na poczatek proste, niedrogie ( około 100 zł), gmail z logo (oferty , cennik, zaproszenia itp. fajnie jak zostaną wysłane z maila z logo). oczywiście gadżety takie jak, teczki, długopisy, reklamówki itp. to już kwestia wyboru, ważne ale nie w każdej branży konieczne. Ja jednak uważam że logo jest najważniejsze bo logo to Ty, to Twoja praca, to Twoja Firma. Macie być z tym znakiem utożsamiani. Przykładem są mega duże koncerny takie jak pepsi, nike itp. Rozpoznawalny znaczek, który mówi wszystko.

Wracając do cyberinformacji . Czego potrzebujecie, aby publikować treści, które ludzie pokochają?

1. Musicie chcieć szczerze pomóc innym ludziom. Pragnąć tego, aby podnieść jakość życia innych ludzi. Powinieneś chcieć wnieść do ich życia jakieś ulepszenie lub uproszczenie. Jeżeli będziecie tworzyć różnego rodzaju instrukcje, porady, wskazówki, to ludzie będą Wam wdzięczni, ponieważ dostają gotową instrukcję co mają zrobić.

2. Musicie znać odpowiedzi na pytania Twoich klientów. Nie możecie ich pozostawić na pastwę losu, dlatego o swojej branży powiniście wiedzieć wszystko co tylko się da. Musicie dobrze poznać swojego klienta. Koniecznie powinniście wiedzieć jak on myśli, jakie ma problemy, jakie ma marzenia, jakie ma aspiracje. Ważną kwestią jest także to, że to od poznania klienta zaczyna się skuteczny marketing.

3. Musicie wiedzieć jak dzielić się swoją wiedzą i fachowością. Jeżeli potraficie dobrze się komunikować, zrozumieć klienta i jego potrzeby, znaleźć rozwiązania, które będą dla niego najbardziej optymalne, to ludzie nie będą do Was przychodzili tylko po to, żeby coś kupić. Dzielcie się wiedzą i sugestiami, to przestaniecie być typowym sprzedawcą, a staniecie się doradcami. To całkowicie zmieni relacje, ponieważ ludzie będą do Was przychodzić bo wiedzą, że znacie się na swojej pracy. Z mojego doświadczenie wynika, że najlepsze efekty osiągają Ci, którzy dzielą się najlepszymi informacjami.

Marketing musi być integralną częścią Twojego biznesu.


WRÓĆ DO BLOGA

Intelligence Business Solutions


Rzetelność, sprawność oraz tajemnica

informacji to najważniejsze wyznaczniki

naszej kancelarii

Podpisując umowę współpracy zyskujesz pewność,że Twoja firma spełni wszystkie obowiązki wobec urzędów, a Ty zyskujesz spokój i komfort ponieważ pracownicy kancelarii przypomną Tobie o wszystkich ważnych terminach i obowiązkach.